12 stycznia 2016

Polonia

O FIRMIE…

Firma Polonia Transport powstała 1988r. w Zamościu jako spółka prawa handlowego. Od 1990r. firma zaczęła samodzielnie prowadzić międzynarodowe przewozy pasażerskie do Niemiec, a następnie w kooperacji z flagowymi przewoźnikami polskimi, niemieckimi i angielskimi. Pierwsze kursy do Anglii firma zaczęła obsługiwać już od 1991r.

W związku z planami uruchomienia własnych linii przewozowych i przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej firma zmieniła nazwę firmy na POLONIA TRANSPORT, która to nazwa utożsamia zarówno Polaków i kontrahentów zagranicznych z Polską.

W ramach wzajemnego porozumienia z dwoma międzynarodowymi przewoźnikami pasażerskimi z Zamościa BM TUR i TD Transport, posiadającymi wieloletnią praktykę, już od lipca 2004 r. firma Polonia Transport jako pierwsza w Polsce uruchomiła własne, bezpośrednie i regularne linie Polska – Dublin w Irlandii z przystankiem w Londynie. Zaczynając w lipcu 2004r. od dwóch linii, firma rozszerzyła ofertę przewozową o kolejne nowe linie zarówno do Irlandii jak i miast na terenie Wielkiej Brytanii.

Aktualnie firma Polonia Transport obsługuje 5 bezpośrednich linii do Irlandii oraz ponad 30 bezpośrednich linii do Wielkiej Brytanii. Linie Polonia Transport tworzą połączenia między ponad 60 miastami w Polsce i ponad 40 miastami w Anglii, Walii, Szkocji oraz Dublina w Irlandii.

Wychodząc naprzeciw potrzebom  pasażerów od maja 2006r firma zmieniła rozkłady jazdy tak, aby przyjazdy do Dublina odbywały się w godzinach wieczornych, a nie w godzinach nocnych. Zmiana ta umożliwia połączenia komunikacyjne do wszystkich miast w Irlandii.

W ramach porozumienia z firmą Rumat Express od lutego 2007r. firma Polonia Transport  obdługuje połączenia do miast w Niemczech, Belgii, Holandii i Francji.

ZNIŻKI:

50% – dzieci do dnia ukończenia 12-go roku życia
15% – zniżka specjalna dla posiadaczy Kart Stałego Klienta
10% – młodzież do dnia ukończenia 26-go roku życia
10% – osoby, które ukończyły 60 lat
10% – inwalidzi I-szej grupy (znaczny stopień niepełnosprawności)
10% – przewozy grupowe powyżej 10-ciu osób

KARTA STAŁEGO KLIENTA:

Karta uprawnia do zniżek w przy zakupie każdego kolejnego biletu, przy przejazdach liniami Polonia Transport. Zniżka dotyczy wszystkich pasażerów bez względu na wiek. Aktualnie, już przy zakupie czwartego biletu, oddając trzy wykorzystane, bilety i wypełniając formularz zgłoszeniowy Klient otrzymuje zniżkę z tytułu Stałego Klienta.

Zniżka specjalna z tytułu posiadania Karty Stałego Klienta Polonii Transport wynosi 15% dla osób fizycznych oraz 10% dla firm.